Home > آموزش تعمیر گیربکس های اتوماتیک

آموزش تعمیر گیربکس های اتوماتیک

دوره آموزشی جامع تعمیر گیربکس های اتوماتیک

آموزش رفع خطاهای نرم افزاری الکترونیکی

شناسایی خرابی و خطا های  سنسوها

آشنایی با سنسور های مکاترونیکی و خطاها

تعمیر گیربکس های مکانیکی الکترونیکی

گیربکس یکی از قطعات خودرو برای انتقال قدرت موتور به چرخ ها می باشد. انتقال قدرت مرحله ای بر اساس گشتاور این اجازه را می دهد که موتور خودرو در دور یکسان به سرعت های بالا تر دست پیدا کند.

آموزش تعمیر گیربکس های اتوماتیک

گیربکس اتوماتیک ، گیربکسی است که کار تعویض دنده را بصورت خودکار و الکترونیکی انجام می دهد. تمام مراحل تعویض دنده توسط برنامه داخلی ECU گیربکس اتوماتیک انجام می شود. بصورت کلی گیربکس های اتوماتیک از یک کنترل کننده الکترونیکی، سنسور های مکاترونیکی و چرخ دنده های مکانیکی تشکیل شده اند.

شناسایی عیوب مکانیکی و الکترونیکی گیربکس های اتوماتیک

گیربکس های اتوماتیک به لحاض قطعات الکترونیکی که در آنها به کار گرفته شده است از پیچیدگی زیادی برخوردار هستند بدین صورت که قطعات مکاترونیکی استفاده شده آنها به سادگی قابل پیگیری و عیب یابی نیستند. بدین جهت آموزش تعمیر الکترونیکی قطعات مکاترونیکی و هیدرولیکی وابسطه به کنترل الکترونیکی را درون سیستم آموزشی خود قرار داده ایم.

در گیربکس های اتوماتیک قطعات مکاترونیکی به چه سنسور هایی گفته می شود.

سنسورهای مکاترونیکی قطعاتی هستند که فرمان الکترونیکی را به حالت مکانیکی در می آوردند یا بصورتی دیگر این حس گرها حرکت مکانیکی را حس می کنند و مقادیر آن را در اختیار ECU خودرو می گذارند. برای مثال سنسور گشتاور میزان نیروی N که روی سیستم انتقال قدرت اتومبیل است را اندازه می گیرد و ECU بر اساس این مقادیر تصمیم به تعویض دنده می گیرد.

همین حالا ثبت نام کنید!

همین حالا ثبت نام کنید تا نام شما را در لیست گروه جدید آموزشی ثبت کنیم و با شما تماس بگیریم

ثبت نام...
آموزش برق و سیم کشی خودرو

آموزش برق و سیم کشی خودرو

در این آموزش شما متوجه می شوید و می آموزید که نقشه سیسم کشی از ECU خودرو به سنسور ها همچنین سیسم کشی متعلقات جانبی یک خودرو چگونه است و شامل چه استاندارد هایی می شود که پیش نیاز تعمیرات الکترونیک و برق خودرو محسوب می شود.

آموزش انژکتور و سنسورهای سوخت

آموزش انژکتور و سنسورهای سوخت

خودرو هایی که از ECU به عنوان کنترل الکترونیکی استفاده می کنند سیستم سوخت رسانی آنها کاملا الکترونیکی است که از طریق سنسور های الکترونیکی از ECU فرمان می گیرند با گذران این دروه قادر به شناخت، تعمیر و عیب یابی این سیستم خواهید بود.

نقشه خوانی الکترونیک خودرو

نقشه خوانی الکترونیک خودرو Diagram

هر خودرو شامل یک سری نقشه های تخصصی و فنی است که اطلاعات پایه برای تعمیر کاران حرفه ای درآن قرار دارد با گذران این دوره می توانید اصطلاحات و استاندارد خواندن این نقشه های فنی برای تعمیر سیستم های الکترونیک خودرو را بیاموزید.

آموزش مالتی پلکس خودرو

آموزش کامل مالتی پلکس خودرو

مالتی پلکس یک سیستم انتقال اطلاعات بر اساس فرکانس است که شامل زیر مجموعه هایی مانند CAN، VAN  همچنین کنترل ترمز های الکترونیکی ABS و غیره است که با گذراندن این آموزش قادر به شناخت، عیب یابی و تعمیر مالتی پلکس خودرو خواهید بود.

آموزش الکترونیک پایه و عمومی

آموزش الکترونیک پایه و عمومی

در آموزش الکترونیک پایه و عمومی شما با پایه الکترونیک، شناخت قطعات الکترونیکی و برد های SMD همچنین تحلیل این مدار ها در خودرو آشنا می شوید که لازمه و پیش نیاز تعمیرات الکترونیک خودرو همچنین تعمیرات ECU محسوب می شود.

آموزش تعمیر ECU

آموزش تعمیرات و برنامه ریزی ECU

ECU واحد کنترل الکترونیکی خودرو یا کامپیوتر مدیریتی مرکزی آن است شما در این آموزش با ساختار کنترل الکترونیکی و فرمان ، تعمیر ECU از نظر نرم افزاری و سخت افزاری همچنین برنامه ریزی آنها بصورت کاملا عملی وعلمی آشنا می شوید.

آموزش OBD

آموزش کامل سیستم نرم افزاری OBD

OBD یک سیستم چک، آنالیز و برنامه ریزی ECU  است که تحت پورت OBD با این استاندارد و با استفاده از نرم افزار های واسط تحت اندروید یا IOS کار آنالیز و برنامه ریزی ECU ها را بسیار ساده و آسان نموده است که رفرنس نرم افزار آن موجود است.

آموزش دیاگ و تست الکترونیک خودرو

آموزش دیاگ و تست الکترونیک خودرو

در خودرو های با مدیریت الکترونیکی برای تست، آنالیز همچنین اطلاع از صحت سلامت سنسورهای الکترونیکی و نحوه کارکرد سنسورها از سیستم دیاگ استفاده می شود، دیاگ یک سیستم نرم افراری است که عملکرد ECU را روی کامپیوتر نشان میدهد.

آموزش تعمیرات کیبرکس های اتوماتیک

آموزش تعمیر گیربکس های اتوماتیک

در گیربکس های اتوماتیک یک واحد کنترل الکترونیک در ارتباط با ECU خودرو وجود دارد که به تعویض دنده می پردازد که شما قادر خواهید بود بعد از این آموزش آنها را تحلیل، عیب یابی همچنین تعمیر کنید که بسیار کاربردی و جزو آموزش های حرفه است.

سنسور های الکترونیک خودرو

آموزش کامل سنسور های الکترونیک خودرو

در خودرو های با کنترل و مدیریت الکترونیکی سنسورها یا حسگرهای الکترونیکی در ارتباط با سیستم مدیریتی ECU نقش عمده ای بازی می کنند که شما باید برای تحلیل سیستم الکترونیک خودرو آنها را بشناسید و وظایف و نحوه عملکرد آنها را آموزش ببینید.

سنسور های مکاترونیک

آموزش و شناخت سنسور های مکاترونیک

در الکترونیک خودرو بعضی از سنسورهای در ارتباط با ECU خودرو بصورت فرمان الکترونیکی به مکانیکی عمل می کنند که در رده سنسورهای مکاترونیک قرار می گیرند شما بعد از این آموزش کاربردی آنها را می شناسید و قادر به تعمیر آنها خواهید بود.

آموزش سیستم سوخت رسانی خودرو

آموزش  سیستم سوخت رسانی خودرو

در این آموزش شما به قاعده نرم افزاری و سخت افزاری همچنین عملکرد سیستم سوخت رسانی و انژکتور ها در خودرو هایی که توسط ECU کنترل می شوند آشنا می شوید و می توانید آنها را از نظر نرم افزاری و سخت افزاری تعمیر نمایید.

( ساخت استودیو Nowean) تمامی حقوق محفوظ است.