Home > آموزش تعمیرات ECU
Blank-PNG آموزش تعمیرات ECU

آموزش تعمیرات ECU ایی سی یو

آموزش تعمیرات ایی سی یو ECU  و سنسور های وابسته به آن

korses-5 آموزش تعمیرات ECU

آموزش کامل مالتی پلکس خودرو

مالتی پلکس یک سیستم انتقال اطلاعات بر اساس فرکانس است که شامل زیر مجموعه هایی مانند CAN، VAN  همچنین کنترل ترمز های الکترونیکی ABS و غیره است که با گذراندن این آموزش قادر به شناخت، عیب یابی و تعمیر مولتی پلکس خودرو خواهید بود.

korses-2 آموزش تعمیرات ECU

آشنایی با سنسور های الکترونیک خودرو

در خودرو های با کنترل و مدیریت الکترونیکی سنسورها یا حسگرهای الکترونیکی در ارتباط با سیستم مدیریتی ECU نقش عمده ای بازی می کنند که شما باید برای تحلیل سیستم الکترونیک خودرو آنها را بشناسید و وظایف و نحوه عملکرد آنها را آموزش ببینید.

korses-6 آموزش تعمیرات ECU

آموزش تعمیرات ECU ایی سی یو

ECU واحد کنترل الکترونیکی خودرو یا کامپیوتر مدیریتی مرکزی آن است شما در این آموزش با ساختار کنترل الکترونیکی و فرمان ، تعمیر ECU از نظر نرم افزاری و سخت افزاری همچنین برنامه ریزی آنها بصورت کاملا عملی وعلمی آشنا می شوید.

ECU ایی سی یو چیست ؟

مدیریت الکترونیکی خودرو یا ECU به عنوان کامپیوتر کنترل کننده خودرو تعریف می شود.

 

ECU مخفف عبارت  ELECTRINIC CONTROL UNIT یا واحد کنترل الکترونیکی است. تقریبا از سال ۱۹۸۲ میلادی بصورت تجاری برای بهبود سیستم های کنترل موتور اتومبیل ها مخصوصا در زمینه سوخت رسانی از واحد کنترل الکترونیکی استفاده شد. ECU  یک کامپیوتر کوچک میکروکنترلر است که یک برنامه نویسی پایه برای این هدف دارد . برنامه داخل آن مفاهیمی نظیر میزان مخلوط شدن هوا و سوخت، کنترل دما و سیستم خنک کننده موتور، کنترل انتقال قدرت و همچنین کنترل دیگر قسمت های الکترونیکی خودرو را درون خودرو دارد. این کامپیوتر وظیفه کنترل و مدیرت تمامی قسمت های خودرو خصوصا موتور و سیتم انتقال قدرت را بر عهده دارد.

چرا نیاز به مدیریت توسط ECU ایی سی یو داریم؟

کنترل الکترونیک خودرو یک راهکار پیشرفته و نوآورانه است که استفاده از آن بسیاری از چالش ها را در زمینه نگهداری خودرو را حل کرده است. قابلیت انعطاف پذیری و انطباق با محیط های مختلف همچنین مدیریت یکپارچه و خطی الکترونیک امکان یک سیستم و سیکل بی عیب و نقص را ایجاد می کند. مثلا در سیستم های قدیمی سوخت رسانی موسوم به کاربوراتور مخلوط هوا و سوخت کاملا تصادفی و یکنواخت و بر اساس مکش موتور خودرو به درون سیلندر تزریق می شد. این باعث می شود در دور های بالای موتور مخلوط هوا و سوخت غلظت کافی را نداشته باشد همچنین در دور های پایین این غلظت زیاد باشد که اصطلاخا موتور خام می سوزد یا در دما های هوای متفاوت همچنین ارتفاع از سطح دریا عمکرد موتور خودرو بصورت محسوس تغییر می کند این به این دلیل است که برای شرایط مختلف آب و هوایی همچنین دما یک روش سوخت رسانی مکانیکی و بر اساس مکش طبیعی موتور خودرو تدارک دیده شده است که باعث می شود مصرف سوخت بالا برود همچنین راندمان موتور پایین باشد. اما با ورود سیستم الکترونیک انژکتوری این مساله مرتفع شده است.

ECU و سنسور های وابسته

سیستم کنترل الکترونیک ECU خودرو با استفاده اس سنسور ها ی هوا ، دما، فشار و گاز های خروجی یک سری داده در اختیار می گیرد که بر اساس آن میزان مخلوط سوخت و هوا را به درون موتور تزریق می کند. در موتور های انژکتوری یا تزریق سوخت مستقیم میزان سوخت مورد نیاز در شرایط مختلف توسط کنترل الکترونیکی انجام می شود. ECU بر اساس برنامه و الگوریتم داخلی خود همچنین داده های دریافتی از سنسور ها تصمیم میگیرد که در بازه ای از زمان مقدار سوخت و هوای ورودی به سیلندر را کنترل کند. در دور های بالای موتور همچنین در دور های پایین یا در دمای پایین هوا در هنگام استارت خودرو این فاکتور ها تفاوت دارد که یک کنترل الکترونیکی یا  ECU  می تواند به راحتی از پس آن بر بیاید. بدین ترتیب با وجود کنترل الکترونیکی خودرو موسوم به ECU در شرایط مختلف آب و هوایی و دما های مختلف موتور، پاشش سوخت توسط ECU انجام و مدیرت می شود که راندمان موتور را بالا برده و باعث کاهش و بهینه شدن مصرف سوخت می شود. تمامی این عوامل شامل سیکل های الکترونیک است که در کسری از ثانیه انجام می گیرد.

ECU از چه قسمت هایی تشکیل می شود؟

حافظه دائم ROM

حافظه دائم شامل اطلاعت پایه برنامه ریزی شده توسط کارخانه است که مفاهیم کلی کنترل الکترونیکی در آن است و پاک نمی شود این اطلاعات توسط ECU به عنوان مرجع برای تصمیم گیری مورد استفاده قرار می گیرد. تصمیم گیری در  واحد کنترل الکترونیکی  معنایی مدیریتی نیز دارد چرا که بر اساس یک الگوریتم انجام می شود و مفاهیم آن کاملا منطقی است.

واحد پردازش ECU

در واحد پرداش ECU یا مغز اصلی واحد کنترل الکترونیکی تصمیم گیری می شود این تصمیم گیری بر اساس اطلاعات ورودی توسط سنسور ها در RAM همچنین اطلاعات پایه ROM صورت می گیرد. مثلا یک فرمول کلی برای بهترین حالت احتراق وجود دارد که میزان مخلوط سوخت و بنزین را تایین میکند، این فرمول بصورت ۷۸درصد هوا و ۲۲ درصد سوخت است که درون ROM به عنوان اطلاعت پایه ای وجود دارد همچنین اطلاعاتی که توسط سنسور اکسیژن دراختیار ECU قرار می گیرد که در RAM ذخیره می شود و عمل پردازش در اینجا انجام می شود بدین صورت ECU دستور می دهد که با این میزان اکسیژن دریافتی و بر اساس فرمول پایه انژکتور ها چه مقدار سوخت را برای بهینه ترین حالت ممکن احتراق به درون سیلندرها تزریق کنند.

حافظه موقت RAM

در حافظه موقت اطلاعات دریافتی از سنسور ها به منظور پردازش بصورت موقتی و لحظه ای ذخیره می شوند که بعد از پردازش پاک می شوند. حافظه موقت اطلاعات ورودی سنسور ها را درون خود به منظور بهره برداری توسط پردازنده  و پرداش بر روی آنها درون خود در کسری از ثانیه ذخیره می کند.

korses-2 آموزش تعمیرات ECU

سنسور ها اجزای وابسته به ECU خودرو

سنسور ها اجزایی هستند که اطلاعات مورد نیاز ECU را برای آنالیز و تصمیم گیری مهیا می سازند. سنسورهای مختلفی از نظر کاربرد و کارایی وجود دارند که تمام آنها اطلاعات خود را از طریق پالس ها و دیتاهای الکترونیک در اختیار واحد کنترل الکترونیکی ECU قرار می دهند. سنسور فشار، سنسور دما، سنسور اکسیژن، سنسور گشتاور، سنسور فشار روغن از جمله سنسور های پایه ای هستند که اطلاعات مورد نیاز برای تصمیم گیری ECU را فراهم می آورند.

sensor-torck آموزش تعمیرات ECU

سنسور گشتاور

سنسور گشتاور میزان بار و نیروی N  رو گیربکس اتومبیل را اندازه گیری می کند و این مقدار را در اختیار ECU قرار می دهد تا واحد کنترل الکترونیکی بهترین حالت برای تعویض دنده را تصمیم گیری کند. همچنین این حالت برای مسیر های لغزنده کاربرد دارد که به موجب عدم هرز گردی چرخ های خودرو  واحد ECU تصمیم گیری می کند. ECU با مدیریت نیروی انتقالی به هر چرخ از هرز گردی آنها جلو گیری می کند. در خودرو های با سیستم چهار چرخ متحرک ۴WD این سنسور نقش کلیدی بازی می کند و ارتباط موتور، کلاج، دفرانسیل و سیستم انتقال قدرت موتور توسط این سنسور بهینه می شود.

sensor-ses آموزش تعمیرات ECU

سنسور فشار

سنسور فشار اطلاعات فشار اتمسفری که موتور در آن کار می کند را در اختیار ECU قرار می دهد. هر چه قدر فشار اتمسفر در داخل مینفولد بیشتر باشد مقدار ترکیب هوا نیز بیشتر است. با استفاده از اطلاعات فشار اتمسفری دریافتی توسط این سنسور ECU با استفاده از اطلاعات داخلی خود تصمیم می گیرد که میزان سوخت ورودی برای بهترین و بهینه ترین حالت چقدر باشد. فشار هوا عامل تاثیر گذار همچنین یک فاکتور اصلی برای احتراق سوخت می باشد. این سنسور همراه با سنسور اکسیژن در احتراق و سیستم سوخت رسانی همچنین مصرف سوخت موتور خودرو نقش کلیدی دارد.

sensor-oil آموزش تعمیرات ECU

سنسور دما

دمای موتور به سانتی گراد را در اختیار ECU قرار می دهد این دما بسیار مهم است چراکه برای احتراق بهتر موتور همچنین گردش سیال روغن دما باید بین ۷۰ یا ۸۰ درجه سانتی گراد باشد و از آنجا که آب در ۱۰۰ در جه به جوش می آید ECU تصمیم می گیرد که در چه بازه ای موتور را خنک کند  این تایم خنک سازی چقدر باشد که از مقدار تعیین شده پایین تر نباشد. ECU به صورت الکترونیکی یک دریچه را برای ورود آب داغ  درون موتور را به درون رادیاتور را باز می کند که پس از رسیدن به دمای پایین مورد نظر این درچه را می بندد. در اتومبیل های قدیمی این عمل توسط ترموستات انجام می گرفت که دقت کافی را نداشت.

sensor-o2 آموزش تعمیرات ECU

سنسور اکسیژن

سنسور اکسیژن نقش کلیدی در احتراق موتور بازی می کند. این سنسور با در اختیار گذاشتن اطلاعت میزان اکسیژن موجود در هوا همچنین غلضت آن باعث می شود که ECU تصمیم بگیرد که چه میزان سوخت برای ترکیب با این هوا برای بهترین و بهینه ترین حالت ممکن مورد نیاز است و بصورت الکترونیکی به انژکتور ها در میزان پاشش سوخت دستور می دهد. یک فرمول ترکیب هوا و سوخت  برای بهترین حالت احتراق درون ECU برنامه ریزی شده است که ECU بر اساس این فرمول و اطلاعات دریافتی از سنسور اکسیژن میزان پاشش سوخت را تنظیم می کند که بهترین حالت احتراق انجام شود.

آموزش عیب یابی و تعمیر ECU خودرو

  • برای ارسال کد پیگیری ثبت نام شماره تلفن همراه الزامی است.
  • یک عکس پرسنلی با پسوند JPEG یا GIF برای تکمیل پرونده ارسال نمایید.
  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

AUTO ECU REPAIR

بصورت کلی تعمیرات ECU خودرو به دو بخش اصلی تقسیم می شود

مانند تمام سیکل های ترکیبی دوره کارکرد موتور های درون سوز نیز که به واسطه ECU عمل می کنند دچار مشکل و خطا می شوند. ای حالت  خطا شامل دو حالت کلی است که آموزش بر اساس آنها انجام می شود. حالت اول خراب شدن خود ECU است که برای عیب یابی و تعمیر آن آموزش های لازم داده می شود و حالت دوم خراب شدن سنسورهای وابسطه به ECU است که در عملکرد آن خطا ایجاد می کند.

korses-10 آموزش تعمیرات ECU

۱- عیب یابی مدار اصلی الکترونیکی ECU

korses-2 آموزش تعمیرات ECU

۲- عیب یابی سنسور های وابسطه به ECU

۱- عیب یابی مدار الکترونیک خودرو

korses-10 آموزش تعمیرات ECU

ECU یک قطه الکترونیکی است که عواملی مانند ضربه، رطوبت، اختلاف فشار و نوسانات و اتصال الکتریکی باعث بروز خرابی در آنها می شود. برای اینکه یک ECU عیب یابی شود باید مفهوم کلی آن درک شود . پارسیان صنعت خودرو به عنوان مرجع آموزش الکترونیک خودرو مفاهیم کلی در باره تعمیرات ECU را در برنامه های آموزشی خود لحاظ کرده است که هر یک از عوامل بالا شامل ضربه، رطوبت، اختلا ف فشار و نوسانات و اتصال الکتریکی باعث بروز خرابی برای ECU شد دانش آموز بتواند آن را عیب یابی نموده و نسبت به تعمیر آن اقدام کند. ما به دانش آموزان خود مفاهیم کلی را در این زمینه بصورت پایه ای آموزش می دهیم بصورتی که آنها بصورت محسوس عملکرد سیستم های کنترل الکترونیکی را درک کنند.

مراحل عیب یابی و تعمیر ECU شامل مراحل تکمیلی است که به سه بخش کلی تقسیم می شود و به هر دانش آموز بصورت علمی و عملی این مراحل آموزش داده می شود که بتوانند تمام تعمیرات مربوط به ECU را انجام دهند.

آموزش های الکترونیک

این آموزش جهت نحوه صحیح کار با ادوات تعمیرات الکترونیک نظیر هویه و لحیم کاری همچنین نحوه کار با دستگاه های عیب یاب مولتی متر را شامل می شود. در این آموزش ها کار آموز یا دانش آموز نحوه عملی کار با دستگاه های تست الکترونیکی شامل مولتی متر و اسیل اسکوپ را آموزش می بیند همچنین با گذراندن این دوره در تعویض قطعات معیوب بر روی برد ECU ماهر می شود و به راحتی می تواند قطعات معیوب روی برد ECU را تشخیص دهد و آنها را تعویض کند. تعویض و مونتاژ قطعات الکترونیک نیاز به مهارت در این زمینه دارد و جزء تکنیک های  الکترونیک آموزش داده می شود.

نرم افزار های تست و آنالیز

نرم افزار هایی جهت تست و آنالیز ECU خودرو تدارک دیده شده است که توسط کامپیوتر قابل اتصال هستند. این نرم افزار ها انواع خرابی هایی که اتصال کوتاه الکترونیک یا پایه ریزی اطلاعات ECU را شامل می شود را به دانش آموز نشان می دهد که چگونه یک ECU را عیب یابی کند، اتصالات الکترونیکی آن را پیدا کند و آنها را تصحیح کنند. همچنین چگونه نرم افزار پایه ECU را درون آنها توسط نرم افزار های واسط نصب کنند. ECU از یک نرم افزار میانه به نام FIRMWARE یا میان افزار تشکیل شده است که اطلاعات پایه کارخانه در آن ریخته می شود که توسط این آموزش قادر به تعمیر آن خواهید بود.

آموزش مفاهیم کلی و عمیق

برای اینکه نسبت به کارکرد سیستم های کنترل الکترونیکی دید عمیقی داشته باشید مفاهیم دقیق و کاملی را برای آموزش به شما فراهم دیده ایم که شامل مستندات بسیاری است که نوسط متد های نوین آموزشی همراه با کار عملی تدارک دیده شده است که دانش آموز بتواند دید کلی و عمیقی از جزئیات کارکرد موتور خودرو و واحد کنترل الکترونیکی ECU پیدا کند. این دید عمیق و درونی می تواند شما را در کار تعمیرات و عیب یابی پر سرعت و توانا کند. این توانایی نشات گرفته از یک علم پایه عمیق نسبت به کارکرد موتور و مفاهیم کلی الکترونیک خودرو به همراه کار عملی خواهد بود.

۲- عیب یابی سنسور های وابسطه به ECU

korses-11 آموزش تعمیرات ECU

کار با نرم افزار های تست و آنالیز دیاگ DIAG

نرم افزار های دیاگ به ECU خودرو متصل می شوند و برای عیب یابی آنها طراحی شده اند که پارسیان صنعت خودرو به عنوان پیشرو، پیشگام در طراحی و ساخت نرم افزار های حرفه ای در این زمینه کار خود را شروع کرده است. در این آموزش ها نحوه اتصال دستگاه دیاگ به ECU خودرو آموزش داده می شود با دریافت اطلاعات ECU توسط نرم افزار و مقایسه آنها با مفاهیم کلی و استاندارد های سنسور های الکترونیک می توانید آنها را عیب یابی کنید. ما در طراحی نرم افزار های خود قسمت هایی را لحاظ کرده ایم که بصورت هوشمند عیب یابی می کنند، یعنی عملکرد سنسورها و قسمت های دیگر موتور را آنالیز کرده و به عنوان هشدار به کار آموز خطای نرم افزاری یا سخت افزاری را اعلام می کند.

korses-3 آموزش تعمیرات ECU

استاندارد های سنسور های الکترونیکی ETSI

در این آموزش می آموزید که استاندارد یک سنسور الکترونیکی چیست و چگونه دیتای صحیح را تولید می کند واگر خراب شود چه خطا هایی را شامل می شود . این مطالب علم پایه و مفاهیم کلی استاندارد ها و مقادیر عددی در کارکرد سنسور ها را شامل می شود که یک دید کلی را نسبت به آنها ایجاد می کند. دانش آموز می تواند با در آختیار داشتن اطلاعات مثلا سنسور دما این مطلب را بیاموزد که نمایش اختلاف دمای ۱۰ درجه ای در هر ۳۰ ثانیه بر اثر خرابی این سنسور است چرا که در بازه ۳۰ ثانیه دما آب نمی تواند درون موتور نوسان ۱۰ درجه ای را داشته باشد. با داشتن این اطلاعات و دانش نسبت به عملکرد سنسور ها می توانید یک حرفه ای در این زمینه و تحلیل سیستم های ترمودینامیک باشید.

آموزش سیستم سوخت رسانی و انژکتور خودرو

یقینا تنها در مورد سوزنهای انژکتور و یا تنها مطالب مربوط به پاشش سوخت بیان نخواهد گردید بلکه تمام مراحل و نحوه کار کردن موتور خودرو به صورت جزء به جزء بازگو خواهد شد . از زمانی که بنزین و یا سوخت خودرو توسط پمپ بنزین به سمت موتور پمپاژ می شود تا زمانی که گاز حاصل از سوختن همان از اگزوز خودرو خارج می شود به صورت ریز و نقطه ای بیان خواهد گردید . در قسمت سنسورها ما در بخش الکترونیک پایه و عمومی به عنوان قطعات الکترونیکی بسیار صحبت خواهد شد اما در این قسمت ما این مبحث را به صورت کاملتر بیان خواهیم کرد به حدی که هیچ مطلبی از این قسمت جا نماند .

همین حالا ثبت نام کنید!

همین حالا ثبت نام کنید تا نام شما را در لیست گروه جدید آموزشی ثبت کنیم و با شما تماس بگیریم

ثبت نام...

معرفی تمامی آموزش های الکترونیک خودرو

آموزش های حرفه ای الکترونیک خودرو و تعمیر ECU

korses-9 آموزش تعمیرات ECU

آموزش برق و سیم کشی خودرو

در این آموزش شما متوجه می شوید و می آموزید که نقشه سیسم کشی از ECU خودرو به سنسور ها همچنین سیسم کشی متعلقات جانبی یک خودرو چگونه است و شامل چه استاندارد هایی می شود که پیش نیاز تعمیرات الکترونیک و برق خودرو محسوب می شود.

korses-8 آموزش تعمیرات ECU

آموزش انژکتور و سنسورهای سوخت

خودرو هایی که از ECU به عنوان کنترل الکترونیکی استفاده می کنند سیستم سوخت رسانی آنها کاملا الکترونیکی است که از طریق سنسور های الکترونیکی از ECU فرمان می گیرند با گذران این دروه قادر به شناخت، تعمیر و عیب یابی این سیستم خواهید بود.

korses-7 آموزش تعمیرات ECU

نقشه خوانی الکترونیک خودرو Diagram

هر خودرو شامل یک سری نقشه های تخصصی و فنی است که اطلاعات پایه برای تعمیر کاران حرفه ای درآن قرار دارد با گذران این دوره می توانید اصطلاحات و استاندارد خواندن این نقشه های فنی برای تعمیر سیستم های الکترونیک خودرو را بیاموزید.

korses-5 آموزش تعمیرات ECU

آموزش کامل مالتی پلکس خودرو

مالتی پلکس یک سیستم انتقال اطلاعات بر اساس فرکانس است که شامل زیر مجموعه هایی مانند CAN، VAN  همچنین کنترل ترمز های الکترونیکی ABS و غیره است که با گذراندن این آموزش قادر به شناخت، عیب یابی و تعمیر مالتی پلکس خودرو خواهید بود.

korses-10 آموزش تعمیرات ECU

آموزش الکترونیک پایه و عمومی

در آموزش الکترونیک پایه و عمومی شما با پایه الکترونیک، شناخت قطعات الکترونیکی و برد های SMD همچنین تحلیل این مدار ها در خودرو آشنا می شوید که لازمه و پیش نیاز تعمیرات الکترونیک خودرو همچنین تعمیرات ECU محسوب می شود.

korses-6 آموزش تعمیرات ECU

آموزش تعمیرات و برنامه ریزی ECU

ECU واحد کنترل الکترونیکی خودرو یا کامپیوتر مدیریتی مرکزی آن است شما در این آموزش با ساختار کنترل الکترونیکی و فرمان ، تعمیر ECU از نظر نرم افزاری و سخت افزاری همچنین برنامه ریزی آنها بصورت کاملا عملی وعلمی آشنا می شوید.

korses-12 آموزش تعمیرات ECU

آموزش کامل سیستم نرم افزاری OBD

OBD یک سیستم چک، آنالیز و برنامه ریزی ECU  است که تحت پورت OBD با این استاندارد و با استفاده از نرم افزار های واسط تحت اندروید یا IOS کار آنالیز و برنامه ریزی ECU ها را بسیار ساده و آسان نموده است که رفرنس نرم افزار آن موجود است.

korses-11 آموزش تعمیرات ECU

آموزش دیاگ و تست الکترونیک خودرو

در خودرو های با مدیریت الکترونیکی برای تست، آنالیز همچنین اطلاع از صحت سلامت سنسورهای الکترونیکی و نحوه کارکرد سنسورها از سیستم دیاگ استفاده می شود، دیاگ یک سیستم نرم افراری است که عملکرد ECU را روی کامپیوتر نشان میدهد.

korses-greabox آموزش تعمیرات ECU

آموزش تعمیر گیربکس های اتوماتیک

در گیربکس های اتوماتیک یک واحد کنترل الکترونیک در ارتباط با ECU خودرو وجود دارد که به تعویض دنده می پردازد که شما قادر خواهید بود بعد از این آموزش آنها را تحلیل، عیب یابی همچنین تعمیر کنید که بسیار کاربردی و جزو آموزش های حرفه است.

korses-2 آموزش تعمیرات ECU

آموزش کامل سنسور های الکترونیک خودرو

در خودرو های با کنترل و مدیریت الکترونیکی سنسورها یا حسگرهای الکترونیکی در ارتباط با سیستم مدیریتی ECU نقش عمده ای بازی می کنند که شما باید برای تحلیل سیستم الکترونیک خودرو آنها را بشناسید و وظایف و نحوه عملکرد آنها را آموزش ببینید.

korses-3 آموزش تعمیرات ECU

آموزش و شناخت سنسور های مکاترونیک

در الکترونیک خودرو بعضی از سنسورهای در ارتباط با ECU خودرو بصورت فرمان الکترونیکی به مکانیکی عمل می کنند که در رده سنسورهای مکاترونیک قرار می گیرند شما بعد از این آموزش کاربردی آنها را می شناسید و قادر به تعمیر آنها خواهید بود.

korses-4 آموزش تعمیرات ECU

آموزش  سیستم سوخت رسانی خودرو

در این آموزش شما به قاعده نرم افزاری و سخت افزاری همچنین عملکرد سیستم سوخت رسانی و انژکتور ها در خودرو هایی که توسط ECU کنترل می شوند آشنا می شوید و می توانید آنها را از نظر نرم افزاری و سخت افزاری تعمیر نمایید.

( ساخت استودیو Nowean) تمامی حقوق محفوظ است. آموزشگاه برق-الکترونیک و مکانیک خودرو و گیربکس اتوماتیک (ماهان خودرو)