Blank-PNG آموزش مالتی پلکس خودرو

ECUs Multiplexing

آموزش مالتی پلکس خودرو

بخش آموزشی مالتی پلکس و واحد های تشکیل دهنده آن شامل مراحل زیر است. این بخش پیچیدگی های خاص خود را دارد و برای اینکه سیستم آموزشی بهینه و کار آمد باشد آموزش آنها را به بخش های مختلف تقسیم بندی کرده ایم.

ساختار و معماری سیستم  مالتی پلکس

آموزش واحدهای شبکه VAN و شبکه CAN

آشنایی کلی با سیستم مالتی پلکس

آموزش  جزء به جزء  واحدهای تشکیل دهنده مالتی پلکس

تعمیرات تخصصی سیستم مالتی پلکس

عیب یابی حرفه ای در سیستم مالتی پلکس

آموزش مالتی پلکس خودرو

برای اینکه بتوانید اتومبیل را عیب یابی کنید باید به سیستم مالتی پلکس واقف باشید!

مالتی پلکس چیست و چه کاربردی دارد؟

فرض کنید که بخواهید تمام قطعات الکترونیکی خودرو همچنین سنسورهای اتومبیل را به ECU یا مدیریت الکترونیکی خودرو متصل کنید در این صورت با انبوهی از کابل های قطور مواجه خواهید بود که نگهداری و تعمیر آن را بسیار دشوار می کند علاوه بر این، سیستم با این حجم کابل بسیار آسیب پذیر خواهد بود. برای این منظور سیستم مالتی پلکس خودرو کار ها را ساده می ساد.در واقع در سیستم مالتی پلکس خودرو به جای استفاده از کابل های زیاد فرمان های ECU به هر قطعه با یک کد اختصاصی فرستاده می شود. یک زوج کابل در تمام خودرو بصورت سری و اشتراکی کشیده می شود که هر قطعه الکترونیکی با استفاده از کد شناسایی که دارد فرمان های لازم از روی کابل مشترک را دریافت می کند.

BSI چیست و چه وظیفه ای دارد؟

BSI فرامین صادر شده توسط ECU را به اشتراک می گذارد در حقیقت BSI ارتباط دهنده شبکه است و شبکه ارسال و دریافت اطلاعات و دیتا را می سازد. این قطعه با درست کردن یک شبکه ارتباطی، ECU خودرو را با سنسور ها و دیگر قطعات کنترل الکترونیکی خودرو ارتباط می دهد. این ارتباط  استاندارد های مختلفی داردند که معروف ترین و کاربردی ترین آنها CAN  در اتومبیل های آلمانی یا سیستم BOSCH و سیستم VAN که در اتومبیل های فرانسوی مورد استفاده قرار می گیرند هستند.

همین حالا ثبت نام کنید!

همین حالا ثبت نام کنید تا نام شما را در لیست گروه جدید آموزشی ثبت کنیم و با شما تماس بگیریم

ثبت نام...
korses-9 آموزش مالتی پلکس خودرو

آموزش برق و سیم کشی خودرو

در این آموزش شما متوجه می شوید و می آموزید که نقشه سیسم کشی از ECU خودرو به سنسور ها همچنین سیسم کشی متعلقات جانبی یک خودرو چگونه است و شامل چه استاندارد هایی می شود که پیش نیاز تعمیرات الکترونیک و برق خودرو محسوب می شود.

korses-8 آموزش مالتی پلکس خودرو

آموزش انژکتور و سنسورهای سوخت

خودرو هایی که از ECU به عنوان کنترل الکترونیکی استفاده می کنند سیستم سوخت رسانی آنها کاملا الکترونیکی است که از طریق سنسور های الکترونیکی از ECU فرمان می گیرند با گذران این دروه قادر به شناخت، تعمیر و عیب یابی این سیستم خواهید بود.

korses-7 آموزش مالتی پلکس خودرو

نقشه خوانی الکترونیک خودرو Diagram

هر خودرو شامل یک سری نقشه های تخصصی و فنی است که اطلاعات پایه برای تعمیر کاران حرفه ای درآن قرار دارد با گذران این دوره می توانید اصطلاحات و استاندارد خواندن این نقشه های فنی برای تعمیر سیستم های الکترونیک خودرو را بیاموزید.

korses-5 آموزش مالتی پلکس خودرو

آموزش کامل مالتی پلکس خودرو

مالتی پلکس یک سیستم انتقال اطلاعات بر اساس فرکانس است که شامل زیر مجموعه هایی مانند CAN، VAN  همچنین کنترل ترمز های الکترونیکی ABS و غیره است که با گذراندن این آموزش قادر به شناخت، عیب یابی و تعمیر مالتی پلکس خودرو خواهید بود.

korses-10 آموزش مالتی پلکس خودرو

آموزش الکترونیک پایه و عمومی

در آموزش الکترونیک پایه و عمومی شما با پایه الکترونیک، شناخت قطعات الکترونیکی و برد های SMD همچنین تحلیل این مدار ها در خودرو آشنا می شوید که لازمه و پیش نیاز تعمیرات الکترونیک خودرو همچنین تعمیرات ECU محسوب می شود.

korses-6 آموزش مالتی پلکس خودرو

آموزش تعمیرات و برنامه ریزی ECU

ECU واحد کنترل الکترونیکی خودرو یا کامپیوتر مدیریتی مرکزی آن است شما در این آموزش با ساختار کنترل الکترونیکی و فرمان ، تعمیر ECU از نظر نرم افزاری و سخت افزاری همچنین برنامه ریزی آنها بصورت کاملا عملی وعلمی آشنا می شوید.

korses-12 آموزش مالتی پلکس خودرو

آموزش کامل سیستم نرم افزاری OBD

OBD یک سیستم چک، آنالیز و برنامه ریزی ECU  است که تحت پورت OBD با این استاندارد و با استفاده از نرم افزار های واسط تحت اندروید یا IOS کار آنالیز و برنامه ریزی ECU ها را بسیار ساده و آسان نموده است که رفرنس نرم افزار آن موجود است.

korses-11 آموزش مالتی پلکس خودرو

آموزش دیاگ و تست الکترونیک خودرو

در خودرو های با مدیریت الکترونیکی برای تست، آنالیز همچنین اطلاع از صحت سلامت سنسورهای الکترونیکی و نحوه کارکرد سنسورها از سیستم دیاگ استفاده می شود، دیاگ یک سیستم نرم افراری است که عملکرد ECU را روی کامپیوتر نشان میدهد.

korses-greabox آموزش مالتی پلکس خودرو

آموزش تعمیر گیربکس های اتوماتیک

در گیربکس های اتوماتیک یک واحد کنترل الکترونیک در ارتباط با ECU خودرو وجود دارد که به تعویض دنده می پردازد که شما قادر خواهید بود بعد از این آموزش آنها را تحلیل، عیب یابی همچنین تعمیر کنید که بسیار کاربردی و جزو آموزش های حرفه است.

korses-2 آموزش مالتی پلکس خودرو

آموزش کامل سنسور های الکترونیک خودرو

در خودرو های با کنترل و مدیریت الکترونیکی سنسورها یا حسگرهای الکترونیکی در ارتباط با سیستم مدیریتی ECU نقش عمده ای بازی می کنند که شما باید برای تحلیل سیستم الکترونیک خودرو آنها را بشناسید و وظایف و نحوه عملکرد آنها را آموزش ببینید.

korses-3 آموزش مالتی پلکس خودرو

آموزش و شناخت سنسور های مکاترونیک

در الکترونیک خودرو بعضی از سنسورهای در ارتباط با ECU خودرو بصورت فرمان الکترونیکی به مکانیکی عمل می کنند که در رده سنسورهای مکاترونیک قرار می گیرند شما بعد از این آموزش کاربردی آنها را می شناسید و قادر به تعمیر آنها خواهید بود.

korses-4 آموزش مالتی پلکس خودرو

آموزش  سیستم سوخت رسانی خودرو

در این آموزش شما به قاعده نرم افزاری و سخت افزاری همچنین عملکرد سیستم سوخت رسانی و انژکتور ها در خودرو هایی که توسط ECU کنترل می شوند آشنا می شوید و می توانید آنها را از نظر نرم افزاری و سخت افزاری تعمیر نمایید.

( ساخت استودیو Nowean) تمامی حقوق محفوظ است. آموزشگاه برق-الکترونیک و مکانیک خودرو و گیربکس اتوماتیک (ماهان خودرو)